Ознака: Битола

Издвојуваме

Наши информации говорат дека летале шамари при посетата на Пеце Богојески Бунтур на Битола

Кога известивме пред некој ден за посетата на „висока партиска делегација“ на Битола предводена од Пеце Богојески викан Бунтур, со се секретарот Јанушев не знаевме дека ситуацијата била на чекор […]

Црна хроника

Во оваа куќа изгореа мајка и син во Битола

Мајка и 17-годишен син од Битола загинаа рано утрово во пожар кој избувна во нивната семејна куќа која се наоѓа на ул. „Девејани“ 115.Според командирот на Територијалната противпожарна единица, Костадин […]

Црна хроника

Во оваа куќа изгореа мајка и син во Битола

Мајка и 17-годишен син од Битола загинаа рано утрово во пожар кој избувна во нивната семејна куќа која се наоѓа на ул. „Девејани“ 115.Според командирот на Територијалната противпожарна единица, Костадин […]

Вести

Ограбен стан во Битола

Непознат сторител вчера во периодот од 16.30 до 19.15 часот извршил тешка кражба во станот на Н.Ј. (32) на ул. „Смилевски конгрес“ во Битола. Кражбата во 19.45 била пријавена во полиција.МВР информира […]