Ознака: Битола

Живот

Тешко повреден маж во сообраќајка во Битола

Маж се здобил со тешки телесни повреди откако доживеал сообраќајна несреќа во Битола, информира МВР. Вчера во 23:28 часот било пријавено дека на патот за с.Егри-битолско патничко моторно возило „Опел […]

Црна хроника

Во базен во Битола се удави 14-годишно девојче

Според сведочење на присутните, 14-годишно девојче се удавило денеска на базенот “Довлеџик“ во Битола пренесува Нова Македонија. Засега не се соопштува идентитетот на девојчето, а полицијата спроведува истрага на местото на […]

Вести

Основци од Битола сечеле вени поради игрите „МОМО“ и „Синиот Кит“

Од опасните интернет игри „Момо“ и „Синиот Кит“ повредени се и основци во Македонија. Четворица ученици од ОУ „Коле Канински“ од Битола се самоповредиле со сечење вени – дознава Телевизија […]

Вести Политички партии

Ни СДС да ме храни, ни ДПМНЕ да ме брани. Бојкот… Постери се појавија во Битола

Се оживотворуваат најцрните сценарија на корумпираните политички елити. Народот како што се чини се самоорганизира за целосен БОЈКОТ НА ИЗБОРИТЕ… Денеска низ цела Битола се излепени пораки, кои повикуваат на […]

Македонија

Утрово Битола најзагаден град во Европа

По ноќешното прво место по загаденост на светот и утрово состојбата во Македонија не ништо подобра. Загаденоста повторно е алармантна, најлоша е состојбата во Скопско и Пелагониско, а најзагаден град […]