Ознака: Велигден

Занимливости

Дали знаете кој цвет е симбол на Велигден? Тој е омилен кај многумина a не знаат каква моќна порака испраќа тој

Цветовите се симбол на почит и внимание кон оној кому ќе му ги подарите. Со векови, тоа беше начин да се изразат чувствата. Но, многу често кога ќе подариме букет […]

Сцена

ПО ПРИЧЕСТУВАЊЕТО ВО ХРАМОТ РАЖНАТОВИЌ НА КУП: Цеца јаде јајце, Анастасија снима, а тука е и Богдан

Пејачката ги испочитува сите обичаи. Светлана Цеца Ражнатовиќ се причести синоќа, 1 мај, во храмот Свети Сава во Белград, во друштво на членовите на семејството. Цеца дошла во придружба на […]

Живот

Честитајте го Велигден со некоја од овие пораки: Ова се најубавите за празникот

Велигден е најубавиот православен празни, а ова се најубавите пораки. Нека од Велигден до Велигден биде присутна кај сите вас … ЉУБОВТА … ИСКРЕНОСТА … ДОБРОДУШНОСТА … и секогаш бидете […]

Живот

Украсете го вашиот дом за Велигден, брзо и ефтино: Едноставни и ефективни празнични украси

Ова се некои од предлозите за тоа како можете да го украсите вашиот дом и празнична трпеза за најсреќниот христијански празник. За време на празниците, кога повеќето семејства се заедно, […]

Вести

За Велигден и Бајрам нема да има полициски час

Комисијата за заразни болести денеска донесе нови рестриктивни мерки кои се очекува да бидат усвоени на утрешната владина седница. Министерот за здравство Венко Филипче денеска потврди дека новите мерки се […]