Ознака: видео

Видео

Премиерно – новата песна и спот на Нина Бадриќ

Хрватската пејачка Нина Бадриќ, која во 2012та година ја претставуваше Хрватска на Евровизија во Азербејџан, деновиве е актуелна со нејзината нова песна и спот.  Станува збор за нумерата „Neopisivo“ која […]

Видео

Видео: Пуштија порно филм среде вести

  Деновиве, една информативна шведска локална телевизија доби публицитет во светски рамки. Имено, за време на вечерни вести, додека спикерката во студиото зборуваше за новонастанатите моменти од војната во Сирија, […]

Видео

К – 15 за буџетот

  После сите настани околу гласањето на буџетот за 2013 година, време е да ја слушнеме и смешната страна на оваа ситуација. Погледнете ја последната епизода на К15 поврзана токму […]

Видео

Преслатко куче, се обидува да гриза возила

  Уредниците на Јаху го избрале ова видео како најдобро за 2012. Прво беше емитувано на „Јаху-новости“ во јули и беше едно од најпопуларните, заразни видеа со кучиња на интернет страната.Коментаторите […]

Видео

Зачекорете по најголемата лебдечка осветлена празнична атракција

Не постои недостиг од божиќно осветлување секоја сезона. Но колку често можете да видите масивна изложба на вода?     Јужна Калифорнија прави многу работи во свој уникатен стил, па […]

Видео

Филм за празнично расположение – Love Actually (видео)

Во целата еуфорија и празнично расположениe, ви донесуваме сцена од можеби „најбожиќниот“ филм во последниве десетици години.   Секако дека станува збор за Love Actually. Паралелните приказни на неколку семејства […]

Видео

Трогателно видео: Направи роденденска забава на жена бездомничка

Обично деновите околу Божиќ и Нова година се полни со љубов и добри дела. Овој човек реши да направи surprise забава за родендeнот на една бездомничка.   Емилио Родригез направи […]