Ознака: видео

Видео

5 саати на полетување на авиони склопени во 30 секунди

Делото на фотографот Сај Кукенбејкер, направи маестрално дело кое е снимено на Меѓународниот аеродром во Сан Диего во текот на т.н. Црн Петок.Станува збор за неверојатна видео монтажа.    Снимена […]

Меѓународен фудбал

(Видео) Гатузо му покажа жолт картон на противнички играч!

Џенаро Гатузо после 13 години замина од Милан и потпиша за швајцарскиот клуб Сион. Во текот на викендот фудбалерите на Сион беа поразени на гостувањето кај Јанг Бојс (3-1) во […]

Видео

Малиот Осман го пее португалскиот хит “Ai Se Eu Te Pego”

Сите го препознаваме по улогата на малечкиот Осман, во една од многубројните турски серии “Бурни времиња”, серија која помеѓу гледачите важи за една од најгледаните со оглед на целовкупниот навистина […]

Видео

Како изгледаше Северина пред повеќе од 20 години

Хрватската пејачка Северина секогаш ќе биде актуелана и интересна за јавноста. Во прилог ви донесуваме видео, снимено во далечната 1989 година на фестивалот Загребфест.   Во краток црвен фустан со […]