Ознака: вино

Живот

Пијалоци кои го забавуваат стареењето

Дали знаевте дека овие пијалоци го забавуваат стареењето. Проверете колку ги користите на дневна основа: Вода. Хидратацијата на вашиот организам е клучна доколку сакате вашето лице да не изгледа уморно […]

Кулинарство

Гулаш во вино: Јадење кое ќе сакате секој ден да се крчка во вашата кујна

Гулаш е едно од најомилените јадења „на лажица“. За да зготвите вкусен, густ и ароматичен гулаш, покрај доброто парче месо ви треба и соодветна количина на кромид, бидејќи токму тука […]

Кулинарство

Гулаш во вино: Јадење кое ќе сакате секој ден да се крчка во вашата кујна

Гулаш е едно од најомилените јадења „на лажица“. За да зготвите вкусен, густ и ароматичен гулаш, покрај доброто парче месо ви треба и соодветна количина на кромид, бидејќи токму тука […]

Кулинарство

Леќа во црно вино и селен со супа од печени компири и вербена

Во рамки на 5. Недела на италијанската кујна на тема: „Искуства и вкусови од италијанските територии, 200 години од раѓањето на Пелегрино Артузи“, Gotvi.mk се приклучува преку објава на вкусни […]

Видео Живот

Како брзо и ефикасно да отстраните дамки од вино и маснотии?

Ниските температури многу често доведуваат до вечери поминати покрај телевизор, јадејќи пица и пиејќи вино. Токму овие маратони на топло, можат да резултираат со голем број дамки од вино и […]

Живот

7 неочекувани предизвикувачи на главоболка

7 неочекувани предизвикувачи на главоболка Ако главоболката е дел од вашето секојдневие, сигурно се обидувате да дознаете што ја предизвикува. За да ви помогнеме, ќе ве насочиме кон некои предизвикувачи […]