Ознака: вирус

Балкан

Непознат вирус се шири низ српските болници: Болни се 18 доктори, а најчудната работа е…

Поради непозната вирусна инфекција од која заболеа 18 лекари во Србија, поточно во болницата во Крушевац, се крена паника не само во Србија, туку и во регионот.Како што објави српски […]

Технологија

Нов вирус го напаѓа Фејсбук- добро размислете пред да кликнете на нотификацијата!

Корисниците на Фејсбук би  требало  да обратат  внимание на нови от вирус кој се шири по оваа социјална мрежа и може да им направи сериозни проблеми.Експертите за интернет безбедност предупредуваат  […]

Живот

Осум луѓе починале од нов вирус што се пренесува од човек на човек

Американскиот центар за контрола и превенција на болести ги предупреди сојузните и локалните здравствени работници на можноста од инфекција со смртоносен вирус од кој досега се разболеле 14 лица, а […]

Технологија

Внимавајте! Тројанец се шири на facebook

Дали ви стигнало известување на Facebook дека сте обележани на некоја фотографија? Лажен e-mail кружи на Facebook. Доколку во inbox ви стигнало известување, кое е прикажано на фотографијата што е прикажана погоре, никако […]