Ознака: Влатко Ѓорчев

Вести

ДУИ, ДПА и СДСМ заеднички против Влатко Ѓорчев

Талат Џафери, Рафиз Алити, Имер Алиу, Горан Сугарески и Петре Шилегов заеднички го обвинија Влатко Ѓорчев поради критиките кон Косоварот Албин Курти и неговата поддршка за Шарената револуција. Пратениците на […]

Вести

Ѓорчев: СЈО ќе работи со една цел, помалку од 62 пратеници за ВМРО-ДПМНЕ за полесен пат за двојазичност на Македонија

Сето она што наредниве неколку месеци треба да го работи СЈО, може да доведе само до еден единствен исход, тоа може да значи ВМРО-ДПМНЕ да има помалку од 62 пратеници. […]

Вести

Ѓорчев: Работиме во насока на привлекување на што поголем број на германски инвестиции

Од 2005 година наваму имаме зголемување на извозот за шест пати, вели за ТВ Нова пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев.-Македонскиот извоз во Германија значи работни места во Македонија, а оваа […]

Вести

Македонскиот извоз во Германија значи работни места во Македонија

Македонскиот извоз во Германија значи работни места во Македонија, а оваа земја ни е прв трговски пат на нашата држава, вели вели за ТВ Нова пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев.-Имаме […]

Вести

Ѓорчев: Кризата која е предизвикана од СДСМ мора да заврши

Политичката криза која дирекно е предизвикана од СДСМ мора да заврши, а атмосферата во сите земји наведува на заклучокот дека се чека нејзино разрешување, вели вели за ТВ Нова пратеникот […]

Вести

Ѓорчев: Останува европската перспектива на Македонија за ЕУ и НАТО

Посетата на Берлин е редовна меѓународна активност на партијата која со децении има континуирана соработка со Германија, вели за ТВ Нова пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев.-Ние имаме постојана соработка со […]

Вести

Ѓорчев: За еден месец СДСМ ќе има огромни проблеми

Собранието на Република Македонија попладнево расправа за избор на преодната влада која треба да ги организира предвремените парламентарни избори на 11 декември.Во реплика пратеникот Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ побара конечно […]