Ознака: војна

Вести

Американските дипломати заклучија дека треба да се употреби сила против режимот на Асад

Државниот секретар на САД, Џон Кери синоќа одржа средба со група американски дипломати, потписници на меморандумот во кој се критикува политиката на Вашингтон за односот кон конфликтот во Сирија и […]

Занимливости

Невкусно фото: Израелски снајперист фотографираше дете држејќи го на нишан

Еден израелски војник изнуди бесни реакции низ целиот свет откако на инстаграм објави фотографија на сликана низ неговиот нишан кој е вперен во главата на едно палестинско дете. Фотографијата што […]

Сцена

Холивудските ѕвезди се здружија против оружјето

Многу холивудски ѕвезди се споија на една иницијатава, тие ја повикуваат власта да престане со вооруженото насилство во земјата и прашуваат – Уште колку? Дел од холивудските ѕвезди кои бараат […]