Ознака: гроб

Вести

Сквернавени три надгробни плочи на гробиштата во Драчево

Сквернавени три надгробни плочи на гробиштата во ДрачевоВчера во Полициска станица Драчево, Б.Б., А.Ј. и С.П., пријавиле дека од месец Јули 2017 година до денот на пријавувањето, на гробиштата во […]

Балкан

Самоубиство на гробот на Фрањо Туѓман ја потресе Хрватска

Самоубиство на гробот на Фрањо Туѓман ја потресе ХрватскаНа гробот на првиот претседател на Хрватска, Фрањо Туѓман, на загребските гробишта Мирогој, денеска се самоуби повозрасен маж. Хрватската новинска агенција ХИНА […]

Живот

На гробот на трагично починато девојче во Германија оставен мистериозен дар

Ненадејна трагедија се случила на угледното семејство Валтер од Фрајбург во Германија 1867 година, кога Каролин, девојака со само 16 години починала откако добила туберкулоза, пишува порталот Виралнова.Семејството било скршено […]

Живот

Момче ја откопало мртвата девојка од гроб и ја запалило

Русинот Јуриј Головин (30) е уапсен зошто го откопал ковчегот на поранешната девојка Олга Гилев, која починала пред 5 години, а потоа нејзиното тело го запалил.Како што јавија руските медиуми, […]

Сцена

Вака изгледа ГРОБОТ на Нино Решиќ кој никој од семејството не го посетува: Еве што пишува на него

Жал ми е што неговото име некои го користат поради реклама, а ни гробот не му го посетуваат, со овие зборови се обратија неколку станари од Босанска Дубица, родното место […]

Видео

Минувач секој ден гледал мачка како лежи на еден гроб, а потоа дознал тажна вистина!

Случајниот минувач Кели од Индонезија, поминувал пред гробиштата кога слушнал плач на тажна мачка.Се обидел да ја вдоми, но тоа било невозможно. Следниот ден мачката повторно била на гробот. Мачката […]

Занимливости

Видео: Отворен Светиот гроб на Исус во Ерусалим!

Археолозите, коишто ги проучуваат светиите во Храмот на Светиот гроб во Ерусалим, откако неодамна првпат по 450 години беше симната мермерната плоча која го прекриваше, утврдиле дека погребната Ложа на […]

Балкан

Запалила свеќа на гробот од синот: По неколку секунди ја дочекал хорор!

Биљана Јаќимовиќ, мајката на навивачот на Црвена Ѕвезда, Александар Јаќимовиќ (21) кој пред шест месеци е избоден со нож во тепачката на навивачи во Чачак, се запилила на гробот на […]