Ознака: десерт

Кулинарство

3 едноставни рецепти за здрави десерти од само неколку состојки

Кога станува збор за десерти и слатки, на многу луѓе им е тешко да престанат. Повеќето од нив се одлучуваат за готови варијанти од продавницата, што значи дека со конзумирање […]

Кулинарство

Десерт од карамела и чоколадо кој ќе ве воодушеви

Овој рецепт е моментално многу популарен на интернет, што не е ни чудно бидејќи ќе ви се отвори апетит само кога ќе ги прочитате состојките. Познат како „милионерски колач“, десертот […]

Кулинарство

Чоколаден сутлијаш со кокос, здрав, брз и многу вкусен десерт!

Сутлијаш во сосема друга варијанта – измешајте чоколадо, ориз и кокос и уживањето е загарантирано! Состојки: 1 чаша ориз 2 чаши вода 0,5 литри млеко 5 лажици кокос 3 четвртини […]

Кулинарство

Џин-тоник крофни: Рецепт за десерт кој ќе ги воодушеви љубителите на овој култен пијалок

Во моментов сезоната на крофни е на самиот врв. Иако ни се достапни на секој чекор, во скоро секоја пекара и слаткарница, многумина сепак со задоволство би направиле домашни крофни. […]

Кулинарство

Чизкејк бомбици со Орео бисквити: Рецепт за вкусен десерт од само 4 состојки

Можете да направите вкусен десерт од само неколку состојки, а овие чизкејк бомбици со орео бисквити и бело чоколадо се еден таков рецепт. Не мора да ја запалите рерната за […]

Кулинарство

Направете сами: Енергетски плочки за здрава ужина или десерт

Ако сте решиле да престанете да јадете благо, особено пред празниците кога се чини е најтешко да оддолееме на домашните колачи, енергетските плочки се одлично решение за моментите на криза. […]