Ознака: десерт

Кулинарство

Италијански рецепти: Совршени равиоли на два начина и десерт со рибизли

Денес, на менито во склоп на неделата на италијанска кујна имаме два рецепти за паста – равиоли и неодолив десерт со рибизли. Подготвени? Засукајте ги ракавите: 1. Отворени равиоли, тиква, […]

Кулинарство

Летен хит десерт – Чоколаден тарт од 4 состојки, без печење

Вегански, безглутенски, без печење, кремаст и со богат вкус… ова би бил идеалниот вовед на чоколадниот рецепт кој следи. Радување за непцата и сетилата, а за него ви требаат само […]

Кулинарство

ПРОТЕИНСКИ ледени коцки: Популарен рецепт дури и за оние кои внимаваат на линијата

Има само 100 калории! Овој протеински десерт е вистинско откритие, идеален за летните денови. Потребни состојки: 500 г помалку масно сирење екстракт од ванила 500 мл протеинско млеко од ванила […]

Кулинарство

Десерт кој не дебелее – здрави мафини од 3 состојки

Состојки: Малини 2 банани 4 јајца Подготовка: Испасирајте ги бананите и во нив додадете ги јајцата и измешајте. Смесата прелијте ја врз малините кои веќе ги имате ставено во доното […]