Ознака: десерт

Кулинарство

Десерт на денот: Сладолед-торта со прелив од карамел

За пролетните денови предлагаме да се „засладите“ со сладолед-торта прелиена со карамел прелив, која се топи во уста! Оние кои сакаат да експериментираат во кујната задолжително треба да го подготват […]

Кулинарство

Освежувачки десерт: Банани, јогурт и бисквити освежувачки десерт!

СОСТОЈКИ: 1 кг бисквити 1 л јогурт 250 гр шеќер банани 1 кесичка шлаг НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Бисквитите издробете ги, додајте шеќер во прав и прелијте сè со јогурт. Оставете […]