Ознака: дете

Живот

Спречете го вашето дете да седи вака- оваа положба може многу да му наштети

Како родители, многу важно е да ги слушате советите на физиотерапевтите, од кои еден е и забраната детето да седи во позата „жаба“. Позата жаба изгледа вака: Детето седи на […]

Живот

Светот ги осуди овие родители: Бебето го хранат со остатоци најдени во контејнери, ова е нивното оправдание

Челси Флеминг и нејзиниот свршеник Џони Пинети, пар од Џорџија, решиле да копаат по контејнерите за да заштедат пари. Идејата им ја дала тетката на Џони. -Таа копаше по контејнерите […]

Живот

Дете пишува домашна работа под бандера: Ова е приказната која расплака милиони луѓе

Милиони луѓе беа трогнати од приказната на 12-годишното момче од Перу кое пишува домашна работа среде ноќ по бандера, зашто родителите немаат пари за да платат струја. Полицијата од местото […]

Живот

Оставено бебе и жена која не можела да роди: Медицинска сестра посвоила новороденче кое никој не го посетил во болница

Медицинска сестра посвоила девојче кое никој не дошол да го види кога се родило додека тоа лежело на интензивна нега. 45-годишната Лиз Смит отсекогаш сакала да биде мајка, но бидејќи […]

Занимливости

Плачевме за детето кое поради изгладнетост беше на работ на смртта: Денес е мал буцко кој ќе ви го стопли срцето

Неверојатната приказна и трансформацијата на малиот Рајан несомнено вчудоневидуваат. Малото детенце беше на работ на смртта пред три години, а денес е среќно дете згрижено во семејство кое го сака. […]

Живот

Ќе ве заболи срцето од очајната порака на една мајка до крадецот: Врати ми ја само косичката на мојата мртва ќерка

Кирсти Болдвин од Велика Британија се нашла на мета на крадец кој ѝ ја украл торбицата, па јавно му се обрати да ѝ врати само една работа, која ѝ значи […]

Занимливости

Нејзината мајка ја оставила по раѓањето: Девојчето со сребрени очи сега има семејство и е спремно за нов живот

5-годишната Примроуз Остин е родена со многу редок синдром на сребрени очи поради кој нејзината мајка ја оставила по раѓањето. Девојчето конечно се ослободило од екстремните болки со кои живеело […]

Занимливости

Дете не сакало да ги тргне нозете од седиштето за да седнат други патници, па овој човек му одржа добра лекција

Едно дете ја научи лекцијата на својот живот додека се возело со метро, а работата да биде позабавна и за нас останатите, една патничка успеа тоа да го сними и […]

Вести

Грипот ја зеде петтата жртва: Почина 14-годишно дете

На Универзитетската клиника за инфективни болести и фебрилни состојби поради компликации од грип почина 14-годишно дете. Детето претходно боледувало и од церебрална парализа. Според податоците од Институтот за јавно здравје, […]

Живот

Чудо од дете: Има осум години, а студира на три факултети

Лорен Симон има осум години и е студент на три престижни универзитети во Холандија и Белгија, со што ја освои титулата најпаметно момче во Европа. Наизглед типичното осумгодишно дете има […]