Ознака: деца

Живот

Како да го подобрите односот со родителите по семејна расправија?

Многу често вложуваме време, енергија и емоции за да ги подобриме односите со партнерот или пријателите, особено по расправија или тежок период. Меѓутоа, кога станува збор за подобрување на влошените […]

Занимливости

Овие деца заработуваат огромни суми на пари: Погледнете што прават со нивните умни глави

Овие 10 деца заработуваат огромна сума на пари. На нивни години, сите ние имавме само неколку обврски: да ја раскренеме собата, да напишеме домашна задача и да си играме. Погледнете […]

Живот

Зошто да одите на патување со вашата мајка барем еднаш годишно?

За многумина, патувањето со мајка им можеби не звучи забавно и повеќето би сакале да го понесат својот партнер или пријател. Но штом ќе научите повеќе за предностите од патувањето […]

Нега и убавина

Дали вашето дете користи премногу паста за заби и зошто е тоа лошо за него?

Дали користите исто толку паста за заби колку и на рекламите? Дали ја нанесувате пастата врз целата четка? Ако одговорот е да, најверојатно само ја трошите пастата залудно. Но доколку […]

Сцена

Домот обвиен во тага, семејството во црно: „Ќе ти се придружам еден ден за да остариме заедно“, последен поздрав за Шабан

Семејството на Шабан Шаулиќ се уште е во шок по трагедијата која ги снајде. Од својот сопруг и татко се опростија и неговите деца и сопруга чии зборови ќе ви […]

Живот

Ученици од мали почнуваат да учат како да се справуваат со стресот

Се сеќавате кога ќе ве испрателе кај директорот на разговорот? Можеби сте се чувствувале понижено, сте мислеле дека не било фер или едноставно сте се смееле на таа одлука. Но, […]

Занимливости

Сопруга и љубовница станале најдобри пријателки: Двете го оставиле човекот кој ги лажел

Партнерот на Керол Авенел (37) ѝ признал дека чека дете со друга жена. Ѝ се заколнал дека таа врска била краткотрајна и дека е завршена, па таа одлучила да му […]

Живот

Одложување на родителството: Не се жените кариеристки, туку мажите се себични

Во последно време сѐ повеќе се засилува трендот на замрзнување на јајце-клетки. Британски Daily Mail објави дека бројот на случаи на замрзнување јајце-клетки се зголемил за 400% во периодот од […]

Живот

Според научниците, децата под 14 години не се безбедни самите да поминуваат прометни улици

Според статистиката, годишно околу 40.000 луѓе настрадуваат во автомобилски несреќи само во САД, вклучувајќи возачи, патници и пешаци. Сите знаеме дека улиците можат да бидат опасни, а проблемот станува уште […]

Занимливости

Почнува годината на свињата: Кинезите се подготвуваат за Нова година, а децата ги чекаат посебни изненадувања

Ширум Кина во тек се подготовки за дочек на Нова година, која Кинезите ја слават според лунарниот календар на 5. февруари, а според кинескиот хороскоп по “годината на кучето”, следи […]

Сцена

Дали Емина им признала на децата дека е повторно заљубена?

Пејачката Емина Јаховиќ ме крие дека е заљубена во човекот кој по разводот со Мустафа Сандал и ја врати насмевката на лицето. Станува збор за турскиот милијардер Садатин Саран со […]