Ознака: диета

Занимливости

Како да го намалите салото околу струкот додека спиете

Наталоженото сало на стомакот најтешко се симнува и луѓето често се разочаруваат кога ќе видат дека диетите не даваат резултати за овој дел од телото.Телото ги согорува мастите кога спиете. […]

Живот

Не е хируршки зафат, а ефектите се исти како кај липосукција

Липосукциската исхрана не подразбира агресивни мерки кои вклучуваат гладување. Таа се разликува индивидуално, а базирана е воглавно на намирници од протеинско потекло.Појадокот се базира на внес на вода во организмот […]

Живот

Ова се СЕРИОЗНИ ПОСЛЕДИЦИ кои ве чекаат доколку престанете да јадете ЛЕБ

Доколку оваа пролет се фрлите на диета, постојат сериозни причини поради кои од исхраната не смеете да го исфрлите лебот.Кога од исхраната го исфрлате лебот, а со самото тоа и […]

Живот

Три килограми помалку за само дена со суви сливи!

Диетата со  суви сливи  спаѓа во таканаречените брзи диети  и  наменета е за сите вас кои  во краток  временски период  сакате да намалите   до  3 килограми.Подобрете го имунитетот  и  ослободете […]

Живот

Испробала неверојатна ШОК ДИЕТА и ослабела 13 килограми за 2 седмици – еве за што се работи!

Постојат милион диети кои ветуваат дека ќе изгубите 15 килограми за само една седмица,но ниту една не може да се спореди со оваа.Заблагодарувајќи се на оваа шок диета,успеав да изгубам […]

Занимливости

Се здебелила 35 килограми пред да дознае дека е дебела затоа што е алергична

Катерина Бенинг била на најразноразни диете но постојано се дебелела без да знае дека е алергична на одредени продукти.Кога тоа го сфатила разбрала дека освен што алергијата е причина за […]

Живот

Испијте го ова пред спиење, и се што сте јаделе во текот на денот ќе се стопи преку ноќ!

Доколку го пиете овој пијалок пред спиење  никогаш нема да имате проблеми со  сиењето. Ниту  еден отров нема да биде  во вашиот организам. Сите штетни    токсини во состојките ќе бидат  […]

Живот

Сакате да ослабете за кратко време? Направете го сами ОВОЈ напиток, за 2 минути!

 Мешавината на овие неколку лесно достапни состојки на вашето тело ќе делуваат исклучиво ревитализирачки.Ова е вистинска комбинација за детоксикација на организмот. Ќе ви го забрза метаболизмот и ќе ви го […]

Живот

Сакате да ослабете за кратко време? Направете го сами ОВОЈ напиток, за 2 минути!

 Мешавината на овие неколку лесно достапни состојки на вашето тело ќе делуваат исклучиво ревитализирачки.Ова е вистинска комбинација за детоксикација на организмот. Ќе ви го забрза метаболизмот и ќе ви го […]