Ознака: ДИК

Вести

ДИК стана орган којшто прави политичка фарса, за да ја пролонгира кризата

ДИК стана орган којшто прави политичка фарса, филм со кој треба да се пролонгира политичката криза во Р. Македонија, изјави во гостувањето на ТВ Нова универзитетската професорка Татјана Каракамишева.– Навистина […]

Вести

Каракамишева: Бидејќи му е јасно на СДСМ кој е изборниот победник, очигледно дека странскиот сценарист го пали планот „Б“

„Бидејќи му е јасно на СДСМ кој е изборниот победник, а кој е изборниот губитник, очигледно дека странскиот сценарист го пали планот „Б“ и сака на секаков можен начин, институционално, […]

Вести

Груевски и ВМРО-ДПМНЕ со историски проглас: Ние сме за Америка но амбасадорите претераа!

Претставници на Германската амбасада кампуваат во ДИК и му кажуваат на Чичаковски што да прави и што да одлучува, тоа што го пропуштил го добива како инструкција преку СМС, ексклузивно […]

Вести

Новакоски: Ова во ДИК е скандал, овие нелуѓе треба веднаш да поднесат оставки!

Ова во ДИК е скандал. Овие се прават судии, обвинители и бранители. Овие вршат класичен мобинг, реагираше на својот ФБ профил поранешниот претседател на ДИК од СДСМ, Александар Новакоски.-Овие немаат […]

Вести

Груевски: Државата мора суверено да ги носи одлуките, мора да престане мешањето на амбасадорите во внатрешната политика

Државата мора суверено да ги носи  одлуките, некои амбасадори почнаа премногу да се мешаат во внатрешната политика на земјата, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ пред насобраните граѓани, кои протестираат пред ДИК.-Тоа […]

Вести

БЕЈЛИ СЕ ИСПЛАШИ ОД ГНЕВОТ НА НАРОДОТ: Амбасадата еднаш гореше, Бејли исплашен дека може да се случи и втор пат!

Во својот говор пред ДИК директорот на Државниот архив д-р Филип Петровски му порача на еден од амбасадорите во Македонија дека не ни треба нов Таксим и Киев да се […]

Вести

Груевски: Ќе се бориме за десоросоизација на Македонија, ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи кантонизација и редефинирање на државата

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашната седница донесе проглас чии главни пораки ги соопшти лидерот на партијата Никола Груевски, пред насобраните граѓани пред седиштето на Државната изборна комисија.-Ќе се бориме […]

Вести

Димовски: Состојбите може да излезат од контрола ако ВМРО излезе на улица

Кампањата на Зоран Заев беше како да возите кола со два волани. Едниот вози лево- пред Албанците и вика ќе ви дадам двојазичност кантонизација и така натака, и другиот волан […]