Ознака: домат

Кулинарство

Идеја за појадок: Тост со авокадо, домат и сирење

Авокадото е одличен извор на растителни влакна, здрави масти, калиум, фолна киселина, витамин Е и антиоксиданти. Започнете го денот со вкусен тост авокадо, домати и сирење. Потребни состојки: Авокадо Леб […]

Здравје

Храна која најдобро го хидрира телото – за оние кои забораваат да пијат вода

Летото е речиси пред прагот и иако температурите сè уште се пониски, веројатно наскоро ќе ги дочекаме и топлите летни денови. А, сите знаеме дека на топло време, мораме да […]

Занимливости

Ставил кругови домат во саксија со земја, после две недели се случило нешто неверојатно

Ретко кој не сака салата од домати за време на врелите месеци, а на еден Јутјуб канал може да се пронајде рецепт за чување на домати о домашна атмосфера и […]