Ознака: домат

Живот Здравје

Ослободете се од ПОДОЧНИЦИТЕ, со само 2 намирници од кујната!

Ако сте еден од оние несреќните, оние што секој ден ги „носат“ своите торби околу очите, тогаш дефинитивно треба да го пробате овој неверојатен третман дома. Овој третман е навистина […]

Здравје

Оваа намирница која сите ја имаме во кујната го намалува ризикот од тромбоза: Вистинска ризница на здравјето, го штити срцето и подмладува

Оваа здрава намирница е богата со витамините Ц, Б и К, како и минерални соли. Освен што го сакаме во речиси секоја салата и често го додаваме во готвените јадења, […]

Кулинарство

Леб печен со јајца, сирење и домат, брза вечера за само 15 минути!

Дури нема да мора да одите во продавница затоа што веројатно веќе ги имате овие состојки во кујната! Состојки: Половина леб Четири јајца 200 ml јогурт 30 ml масло Лажичка […]

Кулинарство

Идеја за појадок: Тост со авокадо, домат и сирење

Авокадото е одличен извор на растителни влакна, здрави масти, калиум, фолна киселина, витамин Е и антиоксиданти. Започнете го денот со вкусен тост авокадо, домати и сирење. Потребни состојки: Авокадо Леб […]

Здравје

Храна која најдобро го хидрира телото – за оние кои забораваат да пијат вода

Летото е речиси пред прагот и иако температурите сè уште се пониски, веројатно наскоро ќе ги дочекаме и топлите летни денови. А, сите знаеме дека на топло време, мораме да […]

Занимливости

Ставил кругови домат во саксија со земја, после две недели се случило нешто неверојатно

Ретко кој не сака салата од домати за време на врелите месеци, а на еден Јутјуб канал може да се пронајде рецепт за чување на домати о домашна атмосфера и […]