Ознака: домашен лек

Здравје

Чудесен домашен лек, бомба за ИМУНИТЕТ и крвна слика

Комбинацијата на цвекло, јаболка и моркови е ефикасен домашен лек во борбата против вирусите и настинките. Подготовка: Излупете јаболко, морков и цвекло и изрендајте ги ситно. Оставете ги еден час […]

Живот

Природен антибиотик кој ги убива сите инфекции! Сите состојки ги имате во кујната, а после ова заборавете на болест!

Смесата е многу ефикасна и има ефекти на природен антибиотик, а состојките се лесно достапни. Состојки: – 700 мл. домашен јаболков оцет; – 1/4 ѓумбир; – 1/4 лук; – 2 […]

Живот

Земете 4 лажици од овој лек и кажете им збогум на затнатите артерии и високиот притисок!

Доколку често се разболувате од настинки или имате кардиоваскуларни проблеми, потребно е нешто да направите за да го подобрите вашето здравје и да ја зголемите општата здравствена состојба на вашиот […]

Живот

ЗБОГУМ на испуканите пети со 4 домашни лекови

Испуканите пети и поцрнетите табани се честа појава.Обувките кои ги носиме често ни ги предизвикуваат овие појаиви.На маркетот може да се најдат многу производи кои ги хидратизираат сувите стопала, но […]

Живот

ИЗЛЕЧЕТЕ ЗАБОБОЛКА за 1 секунда со ОВАА смеса: Буквално за секунда!

Потребни ви се само 2 состојки…Забоболката може да биде многу тешка и некогаш едноставно не можеме да чекаме за да заминеме на заболекар. Наместо да користите штетни препарати за ублажување […]