Ознака: Доналд Трамп

Свет

Војската ќе го изгради ѕидот кон Мексико, напиша Трамп

Ако се покаже потребно американската армија ќе се вклучи во изградбата на ѕидот кон Мексико изјави денес претседателот на САД, Доналд Трамп. Според него, ова сценарио е можно доколку за идејата […]

Сцена

Богато момче од Нигерија сака да му биде зет на претседателот на САД

Најмладата ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп – Тифани, наводно, е во тајна љубовна врска. Неjзинo нoвo момче е богатиот наследник Мајкл Булос од Нигерија, а неговото семејство поседува компанија […]

Вести

Трамп помилува две мисирки: Ги предупредив за демократите

Американскиот претседател Доналд Трамп ја изврши традиционалната годишна церемонија со која помилува две мисирки во Белата куќа, во пресрет на американскиот празник Ден на благодарноста. Трамп на шега ги предупреди […]

Сцена

Доналд и Меланиja Трамп ја добија новогодишна елка за Белата куќа

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија денеска ја добија официјалната новогодишна елка за Белата куќа. Претседателот и прва дама на САД ја добија елката, висока шест метри, која […]

Избор на уредникот

 Молба за помош до Трамп – писмо од Македониум

Господине Претседателе Ви се обраќаме како на голем пријател на Македонија со голема молба да помогнете во нашето опстојување. САД со признавањето на Република Македонија со нашето вековно и уставно […]

Вести Свет

Трамп сака да ја смени Кристен Нилсен, секретарката за Државна безбедност

Поради незадоволство од нејзината работа во спроведувањето на имиграцискиот план американскиот претседател Доналд Трамп одлучи да ја смени секретарката на Државната безбедност, Кристен Нилсен. Оваа недела тие заедно требаше да ги […]

Македонија

Кејт Мери Бирнс номинирана од Трамп за иден амбасадор во Македонија

За нов амбасадор на САД во Македонија американскиот претседател, Доналд Трамп ја предложи Кејт Мери Брнс . Taa треба да дојде на местото на сегашниот амбасадор Џес Бејли. Како што […]

Вести

Трамп го укинува правото државјанство да се стекнува со раѓање

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека неговата администрација почнала процес за укинување на стекнување државјанство со раѓање. Во интервју за порталот Аксиос, Трамп изјави дека соработува со правни советници за […]

Сцена

Во новиот филм “Fahrenheit 11/9” Доналд Трамп е споредуван со Хитлер, а славната пејачка е виновна за неговата победа

Во новиот филм на Мајкл Мур, “Fahrenheit 11/9” се работи за подемот на Доналд Трамп и неговата победа на претседателските избори. Насловот на филмот алудира на неговиот претходен хит за […]

Сцена

Порно актерката го опишала сексот со Трамп без влакна на јазикот

Порно актерката Сторми Даниелс ја напишала книгата “Full Disclosure” и во неа ги изнела најинтимните детали од својата сексуална афера со Доналд Трамп, денес претседател на САД, меѓу кои и […]

Вести Македонија

Кина и Америка продолжуваат со војната

Кина и Америка продолжуваат со војната,сега засега е од економска природа и е со царински мерки. Американскиот претседател, Доналд Трамп, ѝ воведе царини на Кина, кои изнесуваат 10 отсто на […]