Ознака: Доналд Трамп

Вести

Доколку заминуваат од Белата куќа, тогаш тоа го прават со висок стил: Иванка и Меланија ги чекаат резултатите стилизирани за 10-ка

Сè уште актуелната прва дама на САД, Меланија Трамп, и советничката и ќерка на Доналд Трамп размислувале на ист начин додека се подготвувале за одењето во изборниот штаб. Додека Америка […]

Вести

Ако Трамп загуби на изборите, еве што ќе работи ќерка му Иванка

Последните испитувања на јавното мислење околу изборите во САД, посочуваат извесна веројатност дека сегашниот претседател Доналд Трамп може да ја загуби битката за втор мандат. Во таа смисла, неговата ќерка […]

Свет

Нови правила за втората дебата меѓу Трамп и Бајден: Повеќе нема да им биде дозволено да се прекинуваат меѓусебно

Новите правила за последниот круг од предизборната ТВ дебата Трамп-Бајден би можеле накратко да ја опишат иновацијата во студијата што ја побара Комисијата за контрола на изборите на Претседателството на […]

Сцена

СВЕТ МЕЛАНИЈА ИМАШЕ НЕШТО ДА КАЖЕ ЗА ПОРНО ЅВЕЗДАТА СО КОЈА ДОНАЛД ЈА ИЗМАМИ

Стефани Винстон Волкоф со која наводно била во врска од нејзиниот сопруг. Во видеото, кое го објави на подкастот „Меа Кулпа“, воден од Мајкл Коен, поранешниот адвокат на Доналд Трамп, […]

Вести

Трамп накратко излезе од болница за да ги израдува верните приврзаници

Околу 23 и 30 часот по средно европско време, американскиот претседател Доналд Трамп беше виден во конвојот возила што минуваа многу бавно пред болницата каде што беше собрана толпата приврзаници […]

Вести

ДОБРО СУМ, СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ ЌЕ БИДАТ ВИСТИНСКИ ТЕСТ, РЕЧЕ ТРАМП ВО ВИДЕОПОРАКА ОД БОЛНИЦА

Американскиот претседател Доналд Трамп вели дека му е добро, но дека следните неколку дена ќе бидат „вистински тест“. Видеото објавено на Твитер вчеравечер, доаѓа по вчерашните мешани пораки за неговото […]

Вести

Си Ен Ен: Следните 48 часа се клучни за Трамп

По обраќањето на лекарите кои рекоа дека американскиот претседател Доналд Трамп се чувствува добро, неименуван, добро информиран извор рече дека „виталните функции на претседателот во последните 24 часа се загрижувачки […]

Вести

Трамп со хеликоптер пренесен во болница

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој е позитивен на коронавирус, префрлен е во болница, откако неговиот лекар соопшти дека тој чувствува замор, има грозница и покачена температура. Портпаролката на Белата куќа […]