Ознака: Доналд Трамп

Црна хроника

Доналд Трамп имаше сообраќајна несреќа

Конвојот возила, во кој се наоѓал Доналд Трамп, вчера во Њујорк имал сообраќајна несреќа, но претседателскиот кандидат на републиканците минал без повреди, информира првиот човек на неговата кампања Пол Манафорт.-Слушнав […]

Вести

Моторџиите и камионџиите застанаа во одбрана на Трамп од платениците на Сорос!

Моторџиите и камионџиите од Америка кои се и поддржувачи на Трамп, се организираат масовно да ја обезбедуваат конвенцијата во Кливленд што ќе започне во понеделник, од насилните протести на Black […]

Вести

„Вашингтон пост“: РУСКИ ХАКЕРИ влегле во компјутерскиот систем на Демократската партија во САД

Хакери поврзани со руската влада упаднале во компјутерскиот систем на Националниот комитет на Демократската партија на САД. Тие речиси една година ја шпионирале внатрешната комуникација преку е-пораки и е-разговори. Тоа […]

Култура

Иванка Трамп со нова книга посветена на вработените жени

Ќерката на најуспешниот кандидат за претседател на САД, Трамп, ја најави својата нова книга, насловена: „Вработени жени: Редефинирање на правилата на успехот“.Младата претприемачка се пошегува на темата, велејќи дека книгата […]

Вести

Хилари Клинтон со навреди кон Трамп за неговата надворешна политика

Хилари Клинтон го лансираше најсилниот напад врз нејзиниот ривалски кандидат за претседател, Доналд Трамп, нарекувајќи го „темпераментно несоодветен“ за Овалната соба.Во последниот говор, посветен на надворешната политика, Клинтон со остар […]