Ознака: Доналд Трамп

Вести

Доналд Трамп го спасуваа пожарникари

Републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп, бил спасен од лифт што се заглавил меѓу првиот и вториот кат во хотел во Колорадо Спрингс, јавува локалната противпожарна служба.Оттаму се […]

Вести

Се поголема предност на Трамп над Хилари Клинтон

После конвенцијата на Републиканската партија, републиканскиот кандидат Доналд Трамп води против Хилари Клинтон на анкетите со 44 проценти, наспроти 39 отсто.Овие резултати претставуваат конвенциски скок од 6 поени за Доналд […]

Вести

Хилари Клинтон официјално кандидат на демократите на претседателските избори во САД

Хилари Клинтон официјално беше номинирана од Демократската партија за нејзин кандидат на претседателските избори во САД во ноември, со што првпат во 240-годишната историја на земјата во трката за Белата […]

Вести

Асанж: По мојата следна објава на Викиликс, Хилари ќе оди во затвор!

Основачот на Викиликс, Жулиен Асанж, изјави дека Викиликс дошле до информации што гарантираат обвинение против Хилари Клинтон, откако ќе бидат објавени наскоро, пренесоа американските медиуми.За време на неодамнешното интервју со […]

Видео

ОДГАТНАТА МИСТЕРИЈАТА на видеото со НЛО над Њујорк Сити: Објаснувањето ја НАСМЕА јавноста!

Видеото што изнуди многу чудење кај јавноста, и на кое наводно НЛО лебди над Њујорк Сити, конечно беше дешифрирано.Имено, „НЛО“-то беше голем темен предмет што лебди над мостот Џорџ Вашингтон, […]

Вести

Демонстрантите во САД гаѓаат со балони, но со што ги полнат? Ќе ви се ЗГАДИ!

Протестите на движењето за заштита на животите на црнците „Black Lives Matter“ добија чудна насока.„Шарената револуција во САД“ стана жолта. Имено, на протестите во Кливленд вчера, што имаа за цел […]