Ознака: Доналд Трамп

Вести

Никогаш не згрешил во последните 32 години: Тој знае кој ќе биде идниот претседател на САД

Никој не може да биде сигурен околу тоа кој ќе победи на 8-ми ноември на претседателските избори во САД, но еден човек е прилично уверен и вели дека знае кој […]

Вести

Прва претседателска дебата меѓу Хилари Клинтон и Доналд Трамп

Заврши претседателската дебата меѓу Клинтон и Трамп, која во живо можеше да се следи доцна во ноќта.Медиумите ја опишаа дебатата како бурна и жестока. Накратко, Трамп ја обвини Хилари дека […]

Вести

ТВ НОВА во 2 часот по полноќ во живо ќе го пренесува првото соочување Клинтон-Трамп

Доналд Трамп и Хилари Клинтон денеска во 21 часот по источноамериканско време (утре во 3 часот по македонско време) ќе ја одржат нивната прва дебата како претседателски кандидати. Дебатата ќе […]

Контроверзни фајлови

Страшно пророштво на Ванѓа за последниот американски претседател

Барак Обама е на пат да стане последниот претседател на САД, како што гласи пророштвото на Баба Ванѓа. Причината е можното испаѓање на Хилари Клинтон од изборната трка поради нејзиното […]

Вести

Анкета на Ипсос: Хилари Клинтон има четири проценти предност пред Доналд Трамп

Демократската кандидатка за американски претседател Хилари Клинтон има четири проценти предност пред нејзиниот републикански ривал Доналд Трамп, покажува најновата анкета на инситутот Ипсос, чии резилтати беа објавени синоќа.Според ова истражување, […]

Вести

Путин и Трамп ја затруле Хилари Клинтон?!

Познатиот американски научник-патолог Бенет Омалу изјавил дека Хилари Клинтон била затруена, а дека за тоа се виновни Владимир Путин или Доналд Трамп, пишува весникот „Метро“, а пренесува „Спутник“.На својот Твитер […]

Вести

Си-Ен-Ен анкета: Трамп со предност во однос на Клинтон

Истражувањето што го спроведе „Си-Ен-Ен“ во соработка со Корпорацијата за испитување на јавното мислење „ОРЦ“ покажа дека Доналд Трамп има предност во однос на Хилари Клинтон.На предизборниот собир во Вирџинија, […]

Вести

Фејсбук не го сака Трамп: Донираат 20 милиони долари за тој да не победи

Њујорк: Еден од основачите на компанијата „Фејсбук“, Дастин Москович, најави дека ќе даде 20 милиони долари за лобистичката група на демократите, за да спречи републиканецот Доналд Трамп да победи на […]