Ознака: Доналд Трамп

Вести

Голема измама на Хилари Клинтон предизвика паника во САД: Го лажирала водството на Трамп за да стане претседател?!

Многумина со ентузијазам ја дочекаа веста дека според резултатите од анктетите, Републиканскиот кандидат на претседателските избори Доналд Трамп за прв пат од мај води во однос на кандидатката од Демократите […]

Вести

Обама во очај: Ако Трамп победи, не си одам од Белата Куќа!

Барак Обама гордо изјави за CNN дека нема да ја напушти Овалната соба ако Доналд Трамп е избран за 45-тиот претседател на САД.Моменталниот претседател тврди дека е „целосно спремен“ да […]

Вести

Се огласи творецот на моделот за предвидување на победникот на претседателските избори: „Во ноември победата ќе ја добие Трамп!“

Американскиот професор Хелмут Норпот, творецот на моделот со чија примена, освен во еден случај, успешно можел да го предвиди победникот на сите претседателски избори во САД во изминатите 100 години, […]

Вести

Трамп го претстави планот за своите први 100 дена владеење

Републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп порача дека ќе донесе промени во „расипаниот систем“ во Вашингтон и во денешниот говор го претстави планот за своите први 100 дена […]

Вести

Вечерва последно телевизиско соочување меѓу Клинтон и Трамп

Кандидатите за претседател на САД на Демократската и на Републиканската партија, Хилари Клинтон и Доналд Трамп, вечерва во Лас Вегас ќе го имаат третото и последно телевизиско соочување во пресрет […]

Вести

Трамп упати извинување до Србите за бомбардирањето

Бизнис-магнатот и кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп, јавно му се извини на српскиот народ за бомбардирањето во 1999 година.– Морам, пред сè, да ви кажам дека бомбардирањето на […]

Видео

Урнебесна изведба на познат хит од Доналд Трамп и Хилари Клинтон

Ова урнебесно видео се појави на сите социјални медиуми и толку е веродостојно, што со задоволство ќе уживате вонневеројатната „изведба“ на Доналд Трамп и Хилари Клинтон.Во екот на кампањата од […]

Вести

Прашање кое ги воодушеви Американците: Што Доналд и Хилари имаат да кажат убаво еден за друг?

Карл Бекер во втората претседателска дебата ги праша Доналд Трамп и Хилари Клинтон да кажат една позитивна работа која ја почитуваат еден кај друг.Токму тоа прашање на социјалните мрежи беше […]