Ознака: Доналд Трамп

Вести

Ле Пен со поддршка за Трамп: „Клинтон би донела војна!“

Лидерот на француската крајно десничарска партија Национален фронт, Марин Ле Пен, го поддржа републиканскиот кандидат на претседателските избори во САД, Доналд Трамп, предупредувајќи дека неговата демократска противничка Хилари Клинтон ќе […]

Сцена

Иванка Трамп купи обетки, а компанијата за накит за инает ги донираше парите во кампањата на Хилари

Демократите во САД се за жалење.Пред некој ден, ќерката на републиканскиот кандидат за претседател, Доналд Трамп, Иванка, купи обетки од „Lady Gray“. Навидум, настанот не е ништо посебно. Но, она […]

Вести

САД: Соросовите платеници од Black Lives Matter се обидоа да се степаат со поддржувачите на Трамп

Настапот за собирање средства на Трамп во Минеаполи остана запомнет по нападот од страна на самопрогласените активисти, кои набрзо покажаа дека се обични насилници.„Активистите на левицата дојдоа на настанот обидувајќи […]

Вести

Шефот на претседателската кампања на Трамп поднесе оставка

Пол Манафорд, шеф на претседателската кампања на републиканскиот кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп, денеска поднесе оставка на функцијата.-Пол Манафорд утрово поднесе оставка од кампањата и јас ја прифатив. […]

Колумни

Дваесетте илјади комити на Заев и Димитриев

Има една интересна ситуација со бришењето на наводно спорните 40-ина илјади гласачи од Избирачкиот список.Има една интересна ситуација со бришењето на наводно спорните 40-ина илјади гласачи од Избирачкиот список. Сето […]

Вести

Хирошима се сеќава: 71-годишнина од атомската бомба

Денеска се набележува 71-годишнината откако јапонскиот град Хирошима беше целосно уништен по нападот од САД со нуклеарно оружје.На 6 август 1945 година, американскиот бомбардер Енола Геј ја пушти смртоносната бомба, […]

Сцена

Клинт Иствуд: Трамп ја предизвика „генерацијата на пи*ки“ на Обама

Претседателскиот кандидат Доналд Трамп ја предизвика „кукавичката генерација“ на актуелниот американски претседател Барак Обама и вербата во политичката коректност, изјави легендарниот актер Клинт Иствуд во интервјуто за магазинот „Esquire“.Во интервјуто, […]

Вести

Барак Обама: Трамп не е способен да ги извршува претседателските обврски

Републиканскиот кандидат за претседател Доналд Трамп не е способен да ги извршува претседателските обврски и не престанува тоа да го докажува, изјави претседателот на САД, Барак Обама.Според него, Трамп не […]