Ознака: дубаи

Сцена

Пие кокос и ужива со стомакoт до заби: Поради објавата на Луна од Дубаи, се огласи и Анабела!

Луксузно роденденско патување Луна Џогани на 8 март ќе го прослави својот 25-ти роденден, а нејзиниот свршеник Марко Миљковиќ, со кого чека дете, ја изненади со патување во Дубаи, за […]

Сцена

Првпат сама на одмор: Сања Маринковиќ по разводот ужива на ова егозитична дестинација

Водителката на „Магазин ин“, Сања Маринковиќ моментално ужива во Дубаи. По долго време, таа првпат е сама на одмор. Како што вели, одморот и годи, но ја загрижува коронавирусот. „Од […]

Занимливости

Ресторани во Дубаи им нудат попусти на вакцинираните гости

Ресторани во Дубаи им нудат попусти на гостите кои се вакцинирани против коронавирус, и на тој начин се борат против пандемијата – без локдаун. Три ресторани кои ги води Gates […]

Сцена

Сите гледаа во Георгина во Дубаи, имаше и зошто

Кристијано Роналдо е прогласен за фудбалер на векот на манифестацијата „Globe Soccer Awards“ која се одржа во Дубаи. Тој на оваа манифестација пристигна со неговата девојка Георгина и најстариот син. […]

Технологија

Дубаи ќе воведе систем за препознавање лица во градскиот превоз

Властите во Дубаи одлучија да воведат систем за препознавање лица во јавниот превоз во Дубаи, со цел да го зголемат нивото на безбедност. Во овој град веќе се користи биометриски […]

Вести

Во Дубаи веќе се користат кучиња што откриваат коронавирус кај патниците

Меѓународниот аеродром во Дубаи е првиот кајшто се користат кучиња коишто откриваат присуство на коронавирус кај патниците. Животните си ја вршат работата без контакт со патниците. Примероците се земаат од […]

Вести

Најголемата зграда во Дубаи во боите на кинеското знаме во знак на солидарност

Најголемата зграда во Дубаи, Бурџ Калифа беше осветлена во црвено, односно во бојата на кинеското знаме, а сè тоа во знак на солидарност поради епидемијата на коронавирусот во таа земја. […]