Ознака: дубаи

Економија

Пет милиони луѓе летаа со Flydubai во 2012

Авиокомпанијата од Обединетите Арапски Емирати, Flydubai, која воспостави редовни директни летови од Скопје до Дубаи, откако почна да оперира во јуни во 2009 година, Flydubai доживеа извонреден раст, па во […]

Дестинации

Дубаи – некогаш и сега

Дубаи е најатрактивната дестинација за многу луѓе ширум светот. Покрај тоа што е еден од најпосетуваните градови во светот, ДУбаи претставува и една од најдобрите и најповолни дестинации за бизнис […]

Занимливости

Индиjски милијардер ќе го направи Охрид новиот Дубаи

Субрата Рој ќе вложи милијарда евра за на 240 хектари околу Охридското езеро да изгради свое царство! Покрај хотелите од светска класа, планира да подигне дури 4.000 луксузни вили и […]