Ознака: Жељко Ражнатовиќ

Сцена

ВНУКОТ НА ЦЕЦА ГО КАЖА ПРВИОТ ЗБОР: Ќе се воодушевите кога ќе слушнете што рече!

Може да се каже дека Жељко Ражнатовиќ е многу напредно бебе затоа што своите први зборови ги кажал на осум месеци. Откако добија син, Богдана и Вељко Ражнатовиќ целосно му […]

Сцена

После знакот на Аркан на транспортерот, Вељко нарачал количка со овој детаљ- воопшто не штедел!

Вељко Ражнатовиќ вчера ја изведе својата сопруга Богдана и синот Жељко од породилиштето и тоа со транспортер кој беше украсен со знакот на тигрите, кој беше заштитен знак на неговиот […]

Сцена

Пристигнува Жељко Ражнатовиќ: Богдана пред самото породување сподели видео, Цеца наскоро станува баба!

Сопругата на Вељко Ражнатовиќ Богдана Родиќ а воедно и снаата на фолк пејачката Светлана Ражнатовиќ Цеца вчера влезе во деветтиот месец од бременоста. По тој повод таа сподели и видео […]

Контроверзни фајлови

Вака изгледаше СУДНИОТ ДЕН на Жељко Ражнатовиќ: На Минимакс му го најавиле убиството на Аркан 3 дена пред масакрот

Аркан најмногу ги сакал саботите, а тоа кобно утро на 15 јануари 2000 година не ни претпоставувал дека ќе се случи нешто лошо. Отишол во својот омилен хотел, на местото […]

Сцена

Цеца во неверување: Го пријавив случајот во полиција!

Непознато лице се претставуваше како син на покојниот сопруг и ѝ се закануваше со убиство. Претходно се шпекулираше дека Жељко Ражнатовиќ се крие на Кипар.„Навистина не знам што да кажам. […]