Ознака: занимливости

Занимливости

(Видео) Кралот на долниот веш – облекол 302 пара гаќи одеднаш

Симпатичниот 53-годишен Британец, Гери Крег, соборил Гинисов рекорд така што облекол 302 пара гаќи – одеднаш.  Овој човек со необично хоби го држел истиот рекорд и претходно, само што тогаш […]

Занимливости

Поминал 8.000 километри за да ја најде девојката со која разговарал 2 минути

Што се е подготвен да направи заљубен маж за да ја пронајде жената што ја сака се гледа во примерот на канадскиот забар Санди Крокер. Заљубениот забар тргнал на пат долг […]

Занимливости

Бизарно: Лежат во ковчег за да се излечат од лудило

Психолозите постојатно измислуваат секакви нови методи за да бидат чекор пред конкуренцијата, но кинеската психотерапевтска клиника навистина отиде еден чекор пред сите – ако по ништо друго, тогаш барем по […]

Занимливости

Вградете ботокс во лицето ако сакате да бидете беспрекорен покер играч

Естетски хирург во Њујорк неодамна воведе програм за вградување на ботокс и фацијални дополнувања за да им помогне на луѓето кои играат покер да сокријат било каква емоција која на […]