Ознака: изјава

Издвојуваме

Филип Петровски: После Стража има 100 знамиња од кои ниту едно македонско, едно албанско да пипнеме ќе падне владата

Филип Петровски: После Стража има 100 знамиња од кои ниту едно македонско, едно албанско да пипнеме ќе падне владата После Стража има 100 знамиња и нема ниту едно македонско. Едно […]

Живот

Професорка по хрватски јазик искрено зборува за враќањето на училиште под маски

И ние, учителите, со нетрпение чекавме информации до последен момент. Како ќе изгледа наставата? Дали ќе се учи на далечина или ќе бидеме во училниците? Дали сите ќе мораме да […]

Вести

Панчев: Немам седум милиони евра во Еуростандард

Панчев: Немам седум милиони евра во Еуростандард Вака одеше информацијата или дезинформацијата, за која што до денеска не е разјаснето што е. Прво се објави дека штедач имал заглавени 7 […]

Вести

Македонски државјани може да излезат од земјава со потпишување на оваа изјава

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Според информација од МВР, за македонски државјани, граничните премини за излез од државата се отворени со потпишување на соодветна изјава, […]

Сцена

Секоја свекрва го бара тоа од снаата: Цеца откри што единствено сака од Богдана само неколку часа по раѓањето на внукот

Светлана Цеца Ражнатовиќ не ја симнува насмевката од лицето откако вчера стана баба. Таа вчеравечер пред српските медиуми откри на кого личи малиот Жељко, но и што и порачала на […]