Ознака: изјава

Живот

Професорка по хрватски јазик искрено зборува за враќањето на училиште под маски

И ние, учителите, со нетрпение чекавме информации до последен момент. Како ќе изгледа наставата? Дали ќе се учи на далечина или ќе бидеме во училниците? Дали сите ќе мораме да […]

Вести

Панчев: Немам седум милиони евра во Еуростандард

Панчев: Немам седум милиони евра во Еуростандард Вака одеше информацијата или дезинформацијата, за која што до денеска не е разјаснето што е. Прво се објави дека штедач имал заглавени 7 […]

Вести

Македонски државјани може да излезат од земјава со потпишување на оваа изјава

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Според информација од МВР, за македонски државјани, граничните премини за излез од државата се отворени со потпишување на соодветна изјава, […]

Сцена

Секоја свекрва го бара тоа од снаата: Цеца откри што единствено сака од Богдана само неколку часа по раѓањето на внукот

Светлана Цеца Ражнатовиќ не ја симнува насмевката од лицето откако вчера стана баба. Таа вчеравечер пред српските медиуми откри на кого личи малиот Жељко, но и што и порачала на […]

Балкан

Борисов: Во сиромашна Бугарија има многу илјади скапи коли, тие може да се продадат во време на кризата

Борисов: Во сиромашна Бугарија има многу илјади скапи коли, тие може да се продадат во време на кризата Во видео во живо на својот Фејсбук профил БОрисов ја исчита статистиката […]

Вести

Таткото на еден од насилниците во Штип: Едно дете имам ама ме закопа веќе, но и она е виновна

Новинарот Фуркан Салиу денеска разговарал со таткото на едно од момчињата кои полицијата ги приведе поради насилство. Јавноста ги виде како крвнички тепаат 20-годишна девојка и ја прашуваат дали е […]

Меѓународен фудбал

Меси се огласи, играчите прифатија 70 отсто скратување на платите

По долги разговори меѓу капитените и управата, донесена е одлука Капитенот на Барселона и прва ѕвезда на тимот Лионел Меси, преку „Инстаграм“ се огласи дека играчите го прифатија предлогот на […]

Вести

Граѓаните кои ќе излезат од државата, ќе мора да потпишат изјава дека 3 месеци нема да се вратат назад

Секој граѓанин кој ќе реши да излезе од државата, ќе мора да потпише изјава дека три месеци нема да може да се врати назад. Ова е заклучок донесен на денешната […]

Занимливости

Умри ако не си здрав во главата: Дедо Тони со хит изјава против коронавирусот, излези надвор брате мили

Вистинскиот миленик во Хрватска, но и во регионот Дедо Тони или со правилно име Таљат Селмани (83) овие денови е повторно хит откако уште во месец јануари го даде својот […]