Ознака: изјава

Вести

Сопственикот на Дурмо Турс за ТВ 24: Возачот рекол дека ја изгубил контролата

Морално се чувствуваме одговорни за она што се случи, вели во интервју за ТВ 24 Дурмиш Белили, сопственик на компанијата „Дурмо турс“, чиј автобус во средата излета од патот Скопје- […]

Сцена

Александра Пријовиќ не завршила средно училиште

Кога почнала нејзината кариера да оди во нагорна линија, пејачката преминала на вонредно школување, за на крај сосема да го запостави. Александра Пријовиќ или сега по ново Живојиновиќ, била запишана […]

Вести

Нема посоодветен предлог од Република Илинденска Македонија

Шефот на дипломатијата Никола Димитров изјави дека не гледа посоодветен предлог за решавање на спорот од Република Илинденска Македонија – Не гледам во моментов посоодветен предлог околу кој и двете […]

Вести

ВМРО-ДПМНЕ ја осуди изјавата на дебарскиот градоначалник Ружди Лата

ВМРО-ДПМНЕ ја осуди изјавата на градоначалникот на Дебар, Ружди Лата, за која смета дека го уништува духот на соживотот и длабоко го поткопува темелот на државноста и уставното уредување, и […]

Вести

Ванковска: Изјавата на Фуере е чиста лага, тој вршеше притисок ВМРО-ДПМНЕ да коалицира со ДУИ во 2006 година

Изјавата на Ерван Фуере дека не постои принципот „победник со победник“, е чиста лага, вели Билјана Ванковска, која вели дека поради поголемиот број пратеници кои ДУИ ги имаше во 2006 […]

Вести

Скандалозни изјави на партнерите на Заев: Македонскиот идентитет не постои, а пред 100 години немало Македонци

За коалиционите партнери на Зоран Заев не постои македонскиот народ. Зијадин Села во скандалозна изјава вели дека македонскиот идентитет не постои, а пред 100 години македонскиот народ не постоел.-Историската реалност на […]

Локална самоуправа

Штип: Изјава за спроведени јавни набавки

Изјава за спроведени јавни набавки (10:30)Како дел од транспарентнот работење на локалната самоуправа, презедове обврска на неколку месеци да ја информираме јавноста за спроведените тендерски постапки на Општина Штип, со […]

Вести

Се надмина себеси: За Заев грди се сите Македонци кои не сакаат двојазичност во Струмица и Прилеп

Лидерот на СДСМ Зоран Заев синоќа во интервју на ТВ 21 уште еднаш ја искористи приликата јасно и недвосмислено да ги каже своите планови и намери околу двојазичноста во Македонија […]

Вести

Пишев: Заев единствено што знае е да измислува и ветува, без да оствари ништо од тоа

Зоран Заев единствено што знае е да измислува и ветува, без да оствари ништо од тоа. Празните ветувања кои не се остваруваат, народот ги знае како шарени лаги, рече на […]