Ознака: изјава

Балкан

Борисов: Во сиромашна Бугарија има многу илјади скапи коли, тие може да се продадат во време на кризата

Борисов: Во сиромашна Бугарија има многу илјади скапи коли, тие може да се продадат во време на кризата Во видео во живо на својот Фејсбук профил БОрисов ја исчита статистиката […]

Вести

Таткото на еден од насилниците во Штип: Едно дете имам ама ме закопа веќе, но и она е виновна

Новинарот Фуркан Салиу денеска разговарал со таткото на едно од момчињата кои полицијата ги приведе поради насилство. Јавноста ги виде како крвнички тепаат 20-годишна девојка и ја прашуваат дали е […]

Меѓународен фудбал

Меси се огласи, играчите прифатија 70 отсто скратување на платите

По долги разговори меѓу капитените и управата, донесена е одлука Капитенот на Барселона и прва ѕвезда на тимот Лионел Меси, преку „Инстаграм“ се огласи дека играчите го прифатија предлогот на […]

Вести

Граѓаните кои ќе излезат од државата, ќе мора да потпишат изјава дека 3 месеци нема да се вратат назад

Секој граѓанин кој ќе реши да излезе од државата, ќе мора да потпише изјава дека три месеци нема да може да се врати назад. Ова е заклучок донесен на денешната […]

Занимливости

Умри ако не си здрав во главата: Дедо Тони со хит изјава против коронавирусот, излези надвор брате мили

Вистинскиот миленик во Хрватска, но и во регионот Дедо Тони или со правилно име Таљат Селмани (83) овие денови е повторно хит откако уште во месец јануари го даде својот […]

Македонски фудбал

Панчев по реакциите од јавноста и Комитите: Не го девалвирам успехот на Вардар, туку против мене се води хајка!

Дарко Панчев повторно е во фокусот на вниманието. Овој пат, поради изјава дадена во интервју за српски „Би-Би-Си“, каде фудбалот го стави пред ракометот и доби напад од публиката. Од […]

Вести

Сијарто: Очекуваме прилив во Унгарија од над 100.000 мигранти, нема да помине ниту еден

Унгарскиот министер за надворешни работи и надворешна трговија Петер Сијарто денеска во Белград изјави дека во наредната недела и седмиците што следуваат „сосема јасно може да се смета на исклучително […]

Издвојуваме Коментари

Владимир Панчевски: Почитување екселенцијо

Владимир Панчевски и се обрати на американската амбасадорка на својот Фејсбук профил. Го пренесеуваме во целост: Почитување екселенцијо, Огромна благодарност за вашата поддршка кон “мојата држава”, РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА во која […]