Ознака: искреност

Занимливости

Шест типови на мажи кои не се добар „материјал“ за брак

Можеби звучи грубо, но некои мажи се добар „материјал“ за брак, а некои не се. Во брачна заедница се бара верност, искреност, предаденост, подготвеност за компромиси и ставање себеси на […]

Живот

Милиони ја следат на Инстаграм поради совршеното тело: Покажа како изгледа реално и луѓето и се заблагодарија за суровата искреност

Емили Скај на милиони им е пример на социјалните мрежи. Не така одамна таа се породи и одлучи целосно искрено да ги покаже промени кои настанале на нејзиното тело. -Кожата […]

Хороскоп

Нежни, искрени и правични: Овој хороскопски знак е најдобар и често е несфатен

Кога доаѓа до тоа се да биде под контрола, Вагата ја превзема главната улога. Мирољубив и правичен, овој знак мрази да биде сам.Партнерството е многу важно за Вагата, особено она […]

Хороскоп

Два хороскопски знака кои се БРУТАЛНО искрени!

Астролозите тврдат дека помеѓу хороскопските знаци, два се издвојуваат како најискрени. Тие секогаш ги избегнуваат лагите и ја одбираат вистината.Овен Овните се толку импулсивни што секогаш го кажуваат тоа што […]

Хороскоп

ТИЕ НЕ ЗНААТ ДА ЛАЖАТ: Ова се трите најискрени хороскопски знаци…

На лаги да бидеме искрени никој не е имун. Но сепак постојат луѓе кои најмалку лажат, а ние знаеме на кои хороскопски знаци припаѓаат.  „Подобро лоша вистина отколку убава лага“, изрека […]

Занимливости

Нарачала еден Ipad добила пет

Една млада Американка нарачала Ipad нејзиниот дечко, но многу се изненадила кога неколку денови подоцна, поштарот и донел изненадување. Имено во кутијата немало само еден IPad, туку 5.  Девојката напишала […]