Ознака: камион влета во толпа

Вести

Терористички напад во Ница: Камион влета во толпа, над 80 загинати и 100 повредени-ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ

Најмалку 80 лица се загинати и најмалку 100 се повредени во терористичкиот напад што вчеравечер се случи во Ница.Имено, на прославата за Денот на Бастиља, кој се слави на 14 […]