Ознака: камион влета во толпа

Вести

На социјалните мрежи очајно се бараат исчезнатите во масакрот во Ница

Терористичкиот напад во Ница однесе најмалку 84 животи, додека над 100 лица се сместени во болница. Бидејќи идентитетот на жртвите не е објавен се уште, голем број семејства преку социјалните […]

Вести

Во Франција прогласена тридневна жалост

Тридневна национална жалост е прогласена во Франција, почнувајќи од утре, па до понеделник, објави денеска францускиот премиер Мануел Валс.Тој го изјави тоа по вонредната седница на Советот за одбрана свикана […]

Вести

МНР со сочувство и информации околу безбедноста на македонските граѓани во Ница

Министерството за надворешни работи изразува длабоко сочувство за семејствата на сите загинати и повредени во терористичкиот напад во Ница, Франција и најостро ги осудува овие напади во кои животот го […]

Црна хроника

Се нашол лице в лице со терористот: Потресна исповед на преживеан

Се шетавме на Променадата и одеднаш луѓето почнаа да трчаат, раскажуваат сведоци за трегедијата во Ница, во која живото го загубија повеќе од 80 лица.Доминик Молина и нејзиниот соприг го […]

Сцена

Ријана била во Ница за време на терористичкиот напад

Најмалку 84 лица загинаа во терористичкиот напад во Ница, кога терорист со камион влета во маса народ што го следела огнометот по повод прославата на Денот на паѓањето на Бастилја.Познатата […]

Вести

ВИДЕО: Извикувал „Алах Акбар“ додека ги газел луѓето

Терористот кој го изврши масакрот во Ница, според првичните информации бил 31-годишен маж кој имал туниско државјанство.Мотивите поради кои го извршил овој со сега незапаметен масакр, суеште не се познати, […]