Ознака: камион

Црна хроника

Камион се излизгал и излетал од патот кај росоманско Рибарци

Камион се излизгал и излетал од патот синоќа кај росоманското село Рибарци, најверојатно поради снежниот коловоз, потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Додевски појасни дека повредени нема, причинета е […]

Црна хроника

Татко ги заборавил децата пет часа во камион, починале затворени од топло време

Дастин Денис (31) од американската сојузна држава Оклахома, е уапсен и обвинет по две точки од обвинението за убиство од втор степен, откако полицијата утврди дека ги оставил своите две […]

Македонија

Камион се заби во автобус на ЈСП – повредени пет лица (ВИДЕО)

Камион со струмички регистерски ознаки удри дирекно во автобус на Јавното сообраќјано претпријатие Скопје. На снимката до која дојде МКД.мк се гледа како автобусот застанува на автобуска постојка кај населбата Дрма и […]

Македонија

Камион со 81 мигрант излетал од патот близу Кумановско Черкезе

Камион во кој се превезувале мигранти, вчера излетал на улицата “Железничка“ во Куманово, потврди денеска МВР. Според соопштението на полицијата, вчера во 23 часот, полициски службеници на автопатот Куманово-Табановце дале […]

Македонија

Во камион на скопјанец пронајдени 48 мигранти

Вчера во близина на валандовското село Грчиште во товарно возило „Мерцедес Атего” со скопски регистарски ознаки биле пронајдени 48 мигранти, од кои 38 лица од Пакистан и десет од Бангладеш. […]

Македонија

Скопјанец со 40 мигранти во камион фатен кај Штип

Вчера околу 14:30 часот на регионалниот пат Штип – Радовиш, на место викано „6-ти километар“, полициски службеници запреле товарно возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од З.П.(46) од с.Петровец, […]

Вести

Во Гватемала Возач на камион усмрти 18 случајни минувачи

Најмалку 18 лица загинаа кога возач на камион се втурна во маса народ, кои застанале за да видат сообраќајна несреќа која претходно се случила. Возачот на камионот веднаш побегнал од […]

Занимливости

Мигрант легнал на покривот на камион и мислел дека никој не го гледа

Мигрантите на различни начини гледаат да стигнат до Европа, па така еден е снимен во многу ентузистички обид. На Фејсбук кружи снимка од еден мигрант снимен во пристаниште во Мароко […]