Ознака: кариера

Љубов и секс

Афера на работно место, жените се врзуваат со мажи на високи позиции

Афера на работно место, жените се врзуваат со мажи на високи позиции Според најновите истражувања и анкетите спроведени од страна на италијанските сексолози, аферите кои се случуваат на работното место […]

Занимливости

Ќерката на Спилберг влегува во индустријата на филмови за возрасни

Посвоената ќерка на Стивен Спилберг вели дека има самопроизведено видеа за забава за возрасни и е аспирант за сексуална работничка, се вели во нејзиното интервју. Микаела Спилберг, едно од седумте […]

Живот

Механизми на мозокот што можат да ја саботираат вашата кариера

Погрешниот начин на доаѓање до заклучоци или когнитивната пристрасност е начин на кој мозокот ги обработува информациите и брзо донесува одлуки, но во исто време го спречува развојот на вашата […]

Меѓународен фудбал

Роналдо најави крај на кариерата!

Кристијано Роналдо во разговор за португалската телевизија ТВИ зборуваше за својата иднина. Роналдо веќе повеќе од деценија е еден од најдобрите играчи на светот, благодарение на своето фудбалско знаење, но […]

Живот

На нејзините родители им ја дала својата ќерка и се отселила поради кариерата: „Воопшто не жалам“

Инструкторка им ја оставила својата ќерка на родителите кога се преселила од Исланд во Лондон, за да го стекне посакуваното образование – и признава дека тогаш постојано имала чувство на […]

Живот

5 непроценливи совети од најефективните луѓе во светот

Барате докажани начини да го однесете животот на следното ниво? Еве неколку непроценливи совети според неверојатно успешни поединци. Кога станува збор за живеење поефективен и значаен живот, највлијателните бизнисмени во […]

Сцена

“Ова видео го покажува крајот на нејзината кариера”

Џенифер Лопез изгледа фантастично во 50-тата година, а нејзината изјава за мажите помлади од 33 години предизвикала расправа на социјалните мрежи. Атрактивната пејачка се појавила во епизодата “Swipe Sessions”, кратко […]

Сцена

Сопругата на Новак работела во обложувалница, живеела во студентски дом, а овие детали ќе ве изненадат

Сопругата на славниот тенисер Новак Ѓоковиќ, Јелена, повеќе од десет години се наоѓа во центарот на вниманието на светската јавност, а во медиумуте дозирано пласира информации од своето минато, додека […]

Сцена

“Плачете, а потоа “растурете”: Познатите дами проговориле за неуспесите во своите животи

Ако никогаш не сте доживеале неуспех и никогаш не сте “паднале”, како тогаш знаете дека сте успешни во нешто? Истражувањата покажуваат дека жените се почесто и поостро осудувани поради своите […]