Ознака: кашкавал

Кулинарство

Ќофтиња со кашкавал

Состојки 600 гр мелено месо (пола јунешко,пола свинско месо) 1 јајце 1 главица кромид 2 чешниња лук 150 гр кашкавал ајдамер 2 парчиња двопек(или сув леб) Од зачини сол.црн пипер,црвен […]

Занимливости

Има фобија од храна и јаде само две намирници: Ејприл е преплашена кога гледа дека другите не бираат, а таа едвај се осудува на ова

29-годишната Ејприл Грифитс е мајка на две деца која цел живот консумира само една работа. Станува збор за сендвич со кашкавал, со малку чипс. Тоа е нејзиниот појадок, ручек и […]