Ознака: кашкавал

Кулинарство

Одлична идеја: Крцкав леб полнет со кашкавал и лук

Покрај состојките предложени во овој рецепт, можете сами да изберете и да додадете намирници што ги сакате Совршена комбинација на наједноставните состојки ќе ви овозможи вкусна вечера без многу напор. […]

Кулинарство

Мини погачи со кашкавал: Меки, миризливи, воздушести и вкусни, вистински рај за стомакот!

Ви претсавуваме одличен рецепт за тесто кое сите во домот ќе го обожаваат Состојки: 200мл млака вода ½ ќесичка сув квасец ½ лажичка шеќер ½ лажичка сол 50мл масло Брашно […]

Кулинарство

Вкусен појадок или вечера: Кришки леб полни јајца и кашкавал

Направете вечера со јајца и леб. СОСТОЈКИ: 4-5 кришки леб 4-5 јајца маргарин, сол и бибер 150 гр. кашкавал ПОДГОТОВКА: Се мачка плех со маргарин. Се премачкува секоја кришка леб […]

Кулинарство

Полнети лепчиња со кашкавал и печурки, готови за час! – Совршена идеја за превкусна вечера

Жулиен е едно од највкусните француски јадења, на чиј вкус ретко некој останува рамнодушен, а денес ви претставуваме токму рецепт за истото, само со мала измена, вкусната смеса да биде […]