Ознака: кашкавал

Кулинарство

Брзи стапчиња со ким и кашкавал: Рецепт за меко и воздушесто пециво кое се топи во уста!

Колачи што сами ги правиме се многу подобри и поквалитетни од оние што ги купуваме, бидејќи имаме контрола врз количината на шеќер и сол што ги ставаме во тестото. Исто […]

Кулинарство

Идеја за брз ручек: Печени ќофтиња со кашкавал и зеленчук

Идеја за брз ручек, одличен за целото семејство по рецептот на Мартина Трајаноска. Потребни состојки: Мелено месо Кашкавал Компир Морков Зачини Начин на подготовка: Исечете го зеленчукот на парчиња. Земајте […]

Кулинарство

Запечени тортиљи со пилешко и кашкавал

Мексиканската кујна е популарна низ целиот свет, а ја сакаат и Македонците. За денешниот ручек ви препорачуваме да подготвите запечени тортиљи полнети со пилешко и кашкавал. Потребни состојки: 8 тортиљи […]

Кулинарство

3 милиони прегледи: Рецепт за домашен леб со кашкавал кој го освои интернетот

Овој лесен рецепт за домашен леб кој навистина посебно изгледа има повеќе од 3 милиони прегледи. Состојките се лесно достапни, припремата е едноставна, а резултатот е ефектен и вкусен. Потребни […]