Ознака: кајсија

Здравје

Јадете 5 семки од ова овошје дневно – она што ќе му се случи на вашето тело е неверојатно

Најновите истражувања покажуваат дека семките од кајсија се одличен имунолошки и хранлив додаток кој е одлична превенција против канцер. Семките од кајсија изобилуваат со витамин Б17 кој ги уништува канцерогените […]