Ознака: ким

Живот

Сингапурски барови подготвуваат специјални коктели за Трамп и Ким

Додека Сингапур се подготвува за долгоочекуваниот состанок меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонс-ун, во барот Хопхедс се служи коктел „Броменс“, направен од пиво, текила, диетална Кока […]

Живот

Убиец на дебелина: Само со една лажица дневно ќе стопи 6 килограми за еден месец!

Забрзување на метаболизмот е дефинитивно најдобриот начин за слабеење. Различни видови храна можат да помогнат да се постигне тоа. Но, ако навистина сакате да го забрзате вашиот метаболизам, секогаш внимавајте […]

Живот

Супер здрав и вкусен зачин кој лекува многу болести!

Кимот има навистина огромно благотворно дејство врз организмот. Семето било пронајдено уште во времето на Тутанкамон, а помага при многу болести.Содржи калциум, цинк, омега 3 киселини, фосфор, витамини Б1, Б2 […]

Живот

Таа САМА измисли рецепт за слабеење и ја ПРЕПОЛОВИ тежината!

Невозможни работи не постојат, бидејќи дури и да се чувствувате изгубени во своите килограми, никогаш не сте далеку од своето слабеење ако сте свесни како да го направите тоа!Англичанката Џесика […]