Ознака: ким

Вести

Ким Јонг Ун ја повика војската да се подготви за војна

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун ја повика војската да биде максимално подготвена за војна, додека севернокорејскиот печат пренесува дека Пјонгјанг го прогласил за неважечки договорот за примирје со којшто во […]

Сцена

Фото: Ким во лицето си ја вбризгува сопствената крв

Ким ги објавила фотографиите на социјалните мрежи, а целата снимка од третманот била емитувана во емисијата. Нејзиниот најдобар пријател Џонатан  скоро ќе се онесвестел кога ја видел Ким. Иако нејзиното […]

Сцена

Фото: Уште еден жежок едиторијал од Ким Кардашијан и Кание Вест

После насловната фотографија на магазинот L’Officiel Hommes, на која Ким Кардашијан и Кание Вест голи водат љубов, се појавија и останатите фотографии од жешкиот едиторијал на холивудскиот пар. Снимен во […]