Ознака: колач

Кулинарство

Доколку заборавивте на колку степени се пече вашата омилена торта, еве како да знаете со сигурност

Температурата на која се печат колачите влијае на конечниот резултат и зависи од тоа дали тортата ќе изгледа добро и дали ќе се пече правилно. Понекогаш се случува тортата да […]

Кулинарство

Без грешка: Рецепт за брз колач со цреши кој му успева на секого

Искористете ја сезоната на цреши за да го испробате овој рецепт за едноставен колач кој сигурно ќе стане омилен гостин на вашата трпеза. Црешите претставуваат богат извор на антиоксиданси, влакна […]

Кулинарство

„Руски шубари“: Совршени колачи за секоја пригода!

Овие колачи изгледаат одлично, лесно се прават и сите ги обожуваат. Искористете го слободното време за да ги направите. Руски шубари: Совршени колачи за секоја пригода! „Руските шубари“ или капи […]

Кулинарство

Колач со портокал и рум: Никогаш поедноставен десерт со мирис и вкус кои вечно се паметат

Денеска ви претставуваме генијален рецепт за кој ви е потребно многу малку време, а сите состојки ги имате во кујната. Потребни состојки: – 180 гр. путер – 200 гр. шеќер […]