Ознака: колач

Кулинарство

Ви треба идеа за десерт? Ви носиме прекрасни ледени коцки кои ќе ве освојат на првото залче!

Состојки за бисквит: 7 белки 60 гр шеќер 2 лажици ванилин шеќер 150 гр афион 2 лажици прашок за пециво 200 мл млеко Состојки за крем 7 жолчки 90 гр […]

Кулинарство

Еве со кој рецепт Тито и Јованка најмногу уживаа

Никогаш оваа совршена мешавина од чоколадо и ореви, толку сочна кремаста текстура, не била придружуван од толку многу гласини. Беше речено дека неговиот рецепт е најдобро чуван во тајност. Кога […]

Кулинарство

Ви требаат само 5 состојки и малку време: Направете го овој превкусен колач

Едноставен колач кога ви се јаде нешто слатко, а немате многу време за подготовка на десерт. Потребни состојки: Две и пол шолји брашно 1 лажичка прашок за печиво Половина лажичка […]

Кулинарство

Најсочниот колач со јаболко! Потсетува на кох, а има и чоколадо: Нема да му одолеете!

Сите сакаме колачи, затоа денеска ви носиме уште еден рецепт за домашен, вкусен колач, на кој сигурно нема да му одолеете. Направете колач со јаболки, чоколадо и суво грозје. Потребни […]

Кулинарство

Овој колач се правел за дочек на Новата година во бивша Југославија: Едноставно, а прекрасно!

Време е да смислите што ќе спремате за дочек на Новата година. Наш предлог е еден прекрасен, стар колач. Овој колач се правел за дочек на Новата година во бивша […]