Ознака: коронавирус

Вести

Тврди дека се излечил од коронавирусот, виски било неговиот спас

Британец тврди дека успешно се излечил од коронавирусот без да користи никакви лекови. Конор Рид (25) кој е учител од Велс и работи во жариштето на вирусот, градот Вухан, пред […]

Вести

Кинески научници: Има докази дека лилјаците се преносители на коронавирусот

Кинески научници соопштија дека има се повеќе докази дека лилјаците се преносители на коронавирусот во Кина. Во две статии објавени денеска во списанието „Природа“, научниците објаснија дека со анализа на […]

Вести

Кина користи дронови за предупредување на граѓаните од коронавирусот

Кинеските власти почнаа да користат дронови со спикерфони, со цел да ги предупредат граѓаните да носат заштитни маски. Одлуката е донесена поради ширењето на коронавирусот. Досега од вирусот починалле 305 […]

Вести Контроверзни фајлови

КоронаВирусот има вештачки “ХИВ Додаток“ создаден во Канада и внесен како биооружје против Кина!?

И додека медиумите пумпаат лажни приказни диктирани од ЦИА и Дип Стејт за оцрнување на Кина, дека вирусот е Кинески и “избегал од лабораторија и отишол на пазарот за риби […]

Технологија

Фејсбук ќе ги спречува дезинформациите за коронавирусот

Шефот на одделот за здравство на Фејсбук, Канг Синг Јин изјави дека таа социјална мрежа ќе почне да ги отстранува статусите со лажни тврдења или теории на заговор за новиот […]

Вести

Италија ги прекинува сите летови до и од Кина поради коронавирусот, регистрирани првите два случаи

Премиерот на Италија Џузепе Конте синоќа објави дека се регистрирани првите два случаи на новиот коронавирус во земјата и оти Италија ги прекинува сите летови до и од Кина. Конте […]

Вести

Патничката на италијанскиот крузер нема коронавирус

Патничката на италијанскиот крузер, за која имаше сомневање дека е заразена со новиот коронавирус, го нема тој вид на вирус, изјави портпаролот на италијанското Министерство за здравство. Тоа го потврдиле […]

Вести

6.000 лица заробени на италијански крузер поради сомнеж за коронавирус меѓу патниците

Крузер во Италија е под карантин поради сомнеж за појава на коронавирусот, јавува АФП. Околу 6.000 лица се зарабони во италијанскиот крузер додека се спроведуваат анализи и тестови над два […]