Ознака: лепа брена

Сцена

Лепа Брена прозбори за неверството на Боба Живојиновиќ

Декември 1991 година се омажи за Боба Живојиновиќ, а во медумите често се пишува за нивниот брак. Во една прилика нејзината изјава за неверството на нејзиниот сопруг крена огромна прашина […]

Сцена

Вреден десетици илјади евра- еве каков роденденски подарок доби Брена од сопругот, тие се уште се сметаат за тинејџери

Лепа Брена славеше роденден. Таа го прослави својот 60 годенден,а честитки пристигаа од сите страни. Прославата беше во кругот на најблиските од семесјтвото и пријателите. Иако Брена планирала сама да […]

Сцена

Ваква џиновска торта има само Брена на роденден- сепак најголемата роденденска желба за жал годинава неисполнета

Една од најголемите легендарни пејачки на Балканот Лепа Брена вчера го прослави својот јубилеен 60-ти роденден. Таа заедно со семејството прославата ја организираше во нивниот ресторан, а на истата присуствуваа […]

Сцена

Убава на тета: Погледнете како изгледа внуката на Лепа Брена

Лепа Брена отсекогаш важи за една од најатрактивните пејачки од нашите простори, а малкумина знаат дека нејзината внука Мајда Стојановиќ неверојатно потсетува на неа. Мајда е ќерка на сестрата на […]

Кулинарство

Не е се така како што изгледа: И Лепа Брена сaкаше да се направи слаба со Фотошоп, па искриви се околу себе!

Се изнагледавме летово фотографии од познатата пејачка Лепа Брена во бикини и да бидеме искрени за нејзини години, таа се „држи“ одлично. Но, по се изгледа за таквиот изглед најзаслужен […]

Сцена

Купува куќа на море а не сака да плати паркинг- Лепа Брена брои пари за нова вила во Хрватска

Лепа Брена и нејзиниот сопруг Слободан Живојиновиќ толку многу го сакаат хрватскиот брег што се на чекор од купување куќа во Опатија, дознава Курир! Фолк дивата, која веќе има имот […]

Сцена

БРЕНА ДОЛЖНА 5 МИЛИОНИ ЕВРА – Откриено во колкави ПРОБЛЕМИ ЗАПАДНАЛА, ХАОС…

Лепа Брена се вплеткала во проблеми поради новата јахта што повеќе неможе ни да биде! Медиумите пренеле дека пејачката купила јахта на Азурниот брег, меѓутоа, тоа сепак не било купување. […]

Сцена

Лепа Брена купува нова јахта: Еве колку ќе плати семејството Живојиновиќ за 30-метарскиот брод

Пејачката, наводно, ја продава својата стара јахта, и купува нова, која ја изнајмила за крстарење Пејачката Лепа Брена наводно решила да ја купи јахтата „Салоренко“, со која крстарела со сопругот […]

Сцена

Само луксузно – Eве колку ја чинеше Лепа Брена одморот од 77 дена

Лепа Брена и семејството наводо потропиле пола милион евра за летувањето кое траело 77 дена. Српската ѕвезда заедно со сопругот Боба Живојиновиќ, синот Филип, снаата Алексадра и внукот Александар, синот […]

Сцена

Беше најпосакувана жена во Југославија: Лепа Брена ќе наполни 60 години, а и денес изгледа фантастично

Лепа Брена заедно со својот сопруг Боба Живојиновиќ веќе подолго време ужива надвор од Србија, со јахта обиколувајќи егзотични дестинации, па од Монако се упати во Франција. Музичката ѕвезда на […]

Сцена

Внуката на Лепа Брена изгледа како авион- ја нема во јавноста, но луѓето кога ќе ја сретнат веднаш и велат дека личи на пејачката

Една од најпознатите фолк пејачки во регионот Лепа Брена од секогаш била мотивација за многу пејачки на нашиот екс југословенски простор, а она што малкумина го знаат е дека има […]