Ознака: лето

Нега и убавина

Last minute” диета-ослабете 4 килограми за 4 дена!

Ви ја претставуваме оваа диета, благодарение на која ќе ги изгубите несаканите килограми на прагот на летото. Бидејќи сè повеќе се ослободуваме од прегратката на зимата и облекуваме полесна гардероба, […]

Живот

Грешка која речиси сите ја правиме во лето: зошто не треба да пиете ладна вода од фрижидер?

Но, зошто е штетно да пиете премногу ладни пијалаци кога надвор се високи температурите? Факт е дека кога ви е жешко, со душа чекате да се напиете ладна вода од […]

Кулинарство

Лето во чинија – лесна, овошна салата со лубеница и нане

Сезоната на лубениците е во ек и речиси сите го обожаваме ова неверојатно вкусно, нискокалорично и освежително овошје. Доколку ви здодеа да јадете резанки, можеби е време да испробате едноставен […]

Кулинарство

Одлично освежување во топлите денови: Ледено чоколадно смути со кафе

Кафето е омилениот пијалак на повеќето луѓе, а ако и вие спаѓате овде, тогаш сигурно ќе ви се допадне овој рецепт. Леденото чоколадно смути со кафе е одличен начин да […]

Живот

Летен план на нискокалорична исхрана

Нискокалорична диета подразбира зеленчук што расте над земјата. Дозволен е и коренест зеленчук, но во минимални количества. Сосема се избегнуваат: мешунки, житарки, полужитарки, ориз, пченка, компир, сладок компир. Ако ни […]

Занимливости

8 совети како да го поминете летото без да заминете на море

Ви даваме осум едноставни совети како да се забавувате ова лето! Ова лето дефинитивно ќе биде различно од претходното, но тоа не мора да значи дека ќе биде здодевно. Еве осум […]

Мода

Детаљ број 1 за летниот период – ова е најженствениот моден додаток

Шеширот од слама е најзаводливиот елемент на женската летна гардероба, осмислен да штити од сонце, но и да привлекува внимание. Освен на плажа, овој моден додаток лесно се вклопува и […]

Нега и убавина

Грешки кои ги прават дамите секое лето: Направете го ова и секогаш ќе мирисате прекрасно

Иако ги обожуваме парфемите, правиме некои грешки, токму во летниот период. Кога помислуваме на лето, сите некако мислиме на слатки мириси. Тука лежи и грешката. На пример, цветните мириси се […]