Ознака: лето

Нега и убавина

Last minute” диета-ослабете 4 килограми за 4 дена!

Ви ја претставуваме оваа диета, благодарение на која ќе ги изгубите несаканите килограми на прагот на летото. Бидејќи сè повеќе се ослободуваме од прегратката на зимата и облекуваме полесна гардероба, […]

Живот

Грешка која речиси сите ја правиме во лето: зошто не треба да пиете ладна вода од фрижидер?

Но, зошто е штетно да пиете премногу ладни пијалаци кога надвор се високи температурите? Факт е дека кога ви е жешко, со душа чекате да се напиете ладна вода од […]

Кулинарство

Лето во чинија – лесна, овошна салата со лубеница и нане

Сезоната на лубениците е во ек и речиси сите го обожаваме ова неверојатно вкусно, нискокалорично и освежително овошје. Доколку ви здодеа да јадете резанки, можеби е време да испробате едноставен […]

Кулинарство

Одлично освежување во топлите денови: Ледено чоколадно смути со кафе

Кафето е омилениот пијалак на повеќето луѓе, а ако и вие спаѓате овде, тогаш сигурно ќе ви се допадне овој рецепт. Леденото чоколадно смути со кафе е одличен начин да […]