Ознака: лук

Живот

Доживејте ја стотата: Само 1 лажичка од ОВОЈ природен лек, прави чуда!

Лукот е познат по своите лековити својства. Се покажа како исклучително корисен за срце бидејќи го намалува високиот крвен притисок и холестеролот и спречува разни болести…Тука се и вообичаените здравствени […]

Живот

ОСЛОБОДЕТЕ се од непријатните херпеси преку ноќ: Мора да го пробате овој ЛЕК!

Херпесот е заразен вирус, кој напаѓа, кога ќе ви опадне имунитетот…Дали сте знаеле дека можете да го излекувате преку ноќ, користејќи само една состојка која ја имате дома? Веќе 5000 […]

Живот

Ако изедете лук на празен стомак, дополнително ќе ги зголемите…

Лукот е познат како одличен зеленчук за јакнење на имунитетот, но дали знаете што се случува во организмот кога ќе изедете лук на празен стомак?Истражувањата покажале дека ако изедете лук […]

Живот

Држете парче ЛУК на вашата кожа и гледајте што се случува…Резултатите ќе ве изненадат

Држете парче лук на вашата кожа и гледајте што се случува…Резултатите ќе ве изненадатКако да го користите лукот Втријте го лукот на мал дел од вашата кожа за да видите […]