Ознака: МАВРОВО – ДЕБАР

Вести Македонија

Заради врнежи од снег забрана за движење на тешки товарни возила

Заради интензивни врнежи од снег утрово е воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар. Како што информираат од ЈП “Македонија пат“ забраната […]

Вести Македонија

Забраната за камиони на патниот правец Маврово – Дебар, укината

Во 11:00 часот укината е забраната за камиони на патниот правец крак Маврово – Дебар, информираат од Автомото сојузот на Македонија. Забраната беше воведена утрово во 7:30 часот заради интензивни […]

Вести Македонија

Забрана за сообраќај на камиони на патот Маврово – Дебар

Заради интензивни врнежи од снег на патниот правец крак Маврово – Дебар утрово во 7:30 часот, воведена е забрана за сообраќај за тешки товарни возила, соопшти Автомото сојузот на Македонија. […]

Македонија

Лавина кај „Врбјанска раскрсница“ на патот Маврово-Дебар

Предупредување до возачите. Заради лавина од снег сообраќајот на патот Маврово-Дебар се одвива наизменично по една коловозна лента. Од АМСМ информираат дека лавината се наоѓа кај местото именувано како „Врбјанска […]

Вести Македонија

На Стража укината забраната за камиони, воведена на патот Маврово-Дебар

Од ЈП “Македонија пат“ известуваат дека забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот превој Стража е укината. Заради интензивни врнежи од снег во […]

Вести

Сообраќајот на патниот правец Маврово–Дебар утре неколку часа во прекин

Сообраќајот на патниот правец Р1202 Маврово–Дебар, на делот од Мелнички мост до село Долно Косоврасти, утре од 13 до 17 часот ќе биде во прекин во двата правци.Како што соопшти АМСМ, прекинот […]

Вести

Сообраќајот на патниот правец Маврово–Дебар утре во прекин на неколку часа

Сообраќајот на патниот правец Р1202 Маврово–Дебар на делот од Мелнички мост до село Долно Косоврасти утре ќе биде во прекин во двата правци од 13 до 17 часот.Како што соопшти […]

Локална самоуправа

Сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар утре ќе биде во прекин

Сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар утре ќе биде во прекин.На патниот правец Маврово–Дебар на делот од Мелнички мост до село Долно Косоврасти утре од 13 до 17 часот ќе има […]