Ознака: мажи

Љубов и секс

Не може да им одолее ниту една жена- Мажите родени во овој знак се фатални заводници

На мажите родени во овој знак не може да им одолее ниту една жена. Станува збор за Шкорпиите. Тие ги шармираат сите околу себе со својата харизма, а и освојуваат […]

Живот

Мажите се плашат од паметни жени

Научниците заклучуваат дека паметните жени често знаат да ги исплашат мажите кои сметаат дека тие имаат преголеми очекувања. Понатаму, жените често знаат да си ја потценат сопствената интелигенција во обид […]

Занимливости

Смешни фотографии од мажи кои отишле на шопинг со нивните партнерки

Секој што смета дека кавалерите не постојат, ги нема забележано „мизерните мажи“ по трговските центри. На следниве фотографии можете да видите мажи кои отишле на шопинг со нивните партнерки, но […]

Љубов и секс

Момци имаме одлични вести за вас: Гледањето во женски гради ќе ви помогне подолго да живеете

Само 10-минутно гледање во женски гради за мажите има ист ефект како и 30-минутни аеробик вежби, тврди д-р Карен Ветербај. Едно необично истражување што било спроведено на 200 испитаника во […]

Љубов и секс

Еден потег што ги пали жените, а мажите ретко го прават

Дури и најискусните љубовници некогаш не ја доведуваат жената до оргазам, но има еден „трик“ што може да помогне. Жените често решаваат да не им кажуваат на мажите што сакаат […]

Живот

Мажите дневно треба да внесуваат одредена количина на кафе за да ја зголемат својата плодност

Мажите кои дневно пијат две шолји кафе или чај, имаа двојно поглеми шанси за партнерката да остане бремена. Експертите велат дека причината за тоа е кофеинот, кој влијае на две […]

Љубов и секс

Откриена е една од причините зошто не можете да го доживеете врвот

На Универзитетот во Кардиф беше спроведена студија за влијанието на ботоксот врз сексуалниот живот на жените кои го користеле. Истражувањето покажа дека тие жени имаат потешкотии во сексуалниот живот и […]

Живот

Како да препознаете зерел маж?

Постојат неколку гестови со кои еден зрел маж се разликува од незрелите и незаинтересирани „фраери“. Доколку сакате покрај себе да имате џентлмен и маж кој ви влева сигурност, обрнете внимание […]

Љубов и секс

Зошто луѓето се бакнуваат?

Дали знаевте дека научното истражување на бакнувањето се вика „филематологија“? За време на еден бакнеж, паровите разменуваат 9 милиграми вода, 0.7 милиграми протеин, 0.18 милиграми органски состојки, 0.71 милиграми масти […]